Bloomi kwiaty & dekoracje

Bydgoszcz, 16 luty 2014

Początkiem grudnia ubiegłego roku rozpoczęła działalność moja kwiaciarnia. Początkowo myślałam o skorzystaniu z oferty franczyzowej przygotowanej przez Pana Andrzeja Dąbrowskiego. Jednak ostatecznie postawiłam na stworzenie indywidualnej marki pasującej stylem do mojej osob

Na rynku florystycznym działam od kilku lat ale jako pracownia florystyczna. Kwiaciarnia z ciągłą bieżąca ofertą kwiatów ciętych to zdecydowanie inny typ biznesu kwiatowego. Dlatego zdecydowałam się na skorzystanie z usług doradczych w zakresie zaplanowania i prowadzenia przedsięwzięcia. Planując działalność florystyczna często zapomina się o barierach tego rynku. A jest ich naprawdę wiele. Pan Andrzej Dąbrowski przygotował biznesplan kwiaciarni, a także pomagał mi w procesie rekrutacji pracowników. Jak się później okazało plan przychodów w pierwszych miesiącach działalności określony w rachunku wyników sprawdził się w rzeczywistości.

Kolejnym problemem z jakim się spotkałam to zaplanowanie zakupu kwiatów ciętych przed pierwszym „kwiatowym świętem” – Walentynkami, które na dodatek wypadało w sobotę. Mając na uwadze informacje wyczytane w artykułach Pana Andrzeja Dąbrowskiego, wiedziałam że jest to trudny moment w kalendarzu kwiaciarni. Bardzo drogie kwiaty w tym okresie, często gorszej jakości, nie chciałam przesadzić z zakupami a także nie chciałam aby ich zabrakło w tym dniu. Aby nie ryzykować postanowiłam zadzwonić z zapytaniem do fachowca. Pan Andrzej Dąbrowski w rozmowie telefonicznej wypytał mnie o aktualne dane finansowe, pomnożył, podzielił i wskazał ile mam kupić różnych długości czerwonych róż i innych kwiatów. Jakie było moje zdziwienie na koniec tego zwariowanego dnia, że kwiatów miałam w ofercie AKURAT, nie za dużo i nie za mało. Jakże była to cenna informacja!

Bardzo serdecznie polecam usługi doradcze Pana Andrzeja Dąbrowskiego. Szczególnie chcę zwrócić uwagę na koszt – nieraz warto ponieść przystępne koszty przygotowania analizy niż narazić się na koszty wynikające z błędnie podjętych decyzji. Dziś jestem tego pewna.

 

Serdecznie polecam
Maria Zajchowska