Eventus Design

Bydgoszcz, 23 czerwca 2014

Od kilku lat prowadzę firmę zajmująca się dekorowaniem prestiżowych uroczystości, np. imprez firmowych i wesel. Klienci, z którymi współpracuję, chcieliby korzystać z moich usług również na co dzień. Stąd decyzja o otwarciu kwiaciarni. Planuję, że ruszy ona pod koniec 2014 r. Do otwarcia przygotowuje się od początku tego roku, natomiast planowanie i szukanie odpowiedniej lokalizacji zaczęłam już na początku 2013 r. Miejsce jest kluczową kwestią, ponieważ ma decydujący wpływ na powodzenie przedsięwzięcia. Ostatecznie wybrałam lokal przy Starym Rynku w Bydgoszczy.

Chciałabym, aby wszystko było dobrze przemyślane, odpowiednio przygotowane i skalkulowane. Dlatego skorzystałam z pomocy konsultanta z branży florystycznej – Pana Andrzeja Dąbrowskiego, który dysponuje szeroką wiedzą na temat uruchamiania i prowadzenia kwiaciarni. Usługi Pana Andrzeja Dąbrowskiego bardzo sobie cenię, szczególnie za przygotowanie profesjonalnego biznesplanu, z dokładnym planem rachunku wyników i przepływami finansowymi kwiaciarni na pierwsze 5 lat planowanej działalności, pomoc w przeprowadzeniu analizy lokalizacji, wybór właściwego lokalu, a także zbadanie lokalnego rynku kwiaciarskiego. Przygotowany dokument, zawierający analizę słabych i mocnych stron przedsiębiorstwa a także szanse i zagrożenia na lokalnym rynku pozwolił mi podjąć świadomą decyzję o otwarciu wymarzonej kwiaciarni.

Współpraca z Panem Andrzejem Dąbrowskim dała mi pewność w podejmowaniu decyzji. Wiele trafnych wskazówek pozwoliło mi uniknąć wielu niepotrzebnych, kosztownych błędów jakie czekają na początkujących przedsiębiorców. Wiedza i kilkunastoletnie branżowe doświadczenie, własna firma działająca w różnych sektorach rynku kwiatowego, faktyczne dane z kilku kwiaciarni działających w różnych lokalizacjach uwiarygodniają usługi zleceniodawcy.

Pan Andrzej okazał się osobą niezwykle przystępną, w prowadzonych rozmowach chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem. Z pewnością skorzystam jeszcze z usług Pana Andrzeja Dąbrowskiego.

Maria Zajchowska