Kwiaciarnia Izabella

Izabelin, 1 luty 2019

Od niespełna roku jestem właścicielką Kwiaciarni Izabella, mieszczącej się w podwarszawskiej miejscowości Izabelin. W 2018 roku postanowiłam zmienić branżę i po odchowaniu trójki dzieci znaleźć dla siebie nową drogę życiową. Rozglądając się wokół, szukałam alternatywy dla dotychczasowej pracy dla korporacji i dla dużych firm. Zauważyłam wtedy dość zaskakującą lukę na rynku – brak kwiaciarni w jednej z najbogatszych gmin w kraju (w sąsiedniej gminie z sukcesem funkcjonowały trzy…). Jednak oprócz tej obserwacji, wyczucia estetyki oraz doświadczenia w marketingu i PR nie miałam dosłownie żadnych kompetencji w tym biznesie.

Przygotowując się do ewentualnej realizacji swojego pomysłu zaczęłam przeglądać pisma branżowe. Zauważyłam, że najciekawsze pod względem ekonomiki branży oraz praktycznej strony prowadzenia kwiaciarni są artykuły pana Andrzeja Dąbrowskiego. Gdy nawiązałam z nim kontakt, okazał się niezwykle komunikatywny, chętny do pomocy i przede wszystkim bardzo kompetentny. Dzięki jego wskazówkom i wsparciu zdecydowałam się zrobić ważny krok w życiu i otworzyć swoją kwiaciarnię.
Wiedza, którą otrzymałam od pana Dąbrowskiego była nieoceniona. Pomógł mi również wybrać szkołę florystyczną, wsparł w przygotowaniu biznesplanu i wyliczeniu przyszłych dochodów w przeciągu kilku najbliższych lat (które w dużej mierze się sprawdzają). Dzięki panu Dąbrowskiemu zatrudniłam również zdolną i kompetentną florystkę. Odbyłam także, wraz z dwiema współpracowniczkami, szkolenie w sieci kwiaciarni i pracowni florystycznej pana Dąbrowskiego w Bolesławcu. W trakcie tak trudnego dnia w branży jak Walentynki mogłyśmy swobodnie obserwować i brać czynny udział w pracy. Pan Dąbrowski i jego pracownicy bardzo chętnie dzielili się doświadczeniem i wiedzą. Było to praktyczne szkolenie pozwalające nam przygotować się na gorące “dni kwiatowe” w przyszłości.

Dodatkowo, blisko rok temu, gdy 2 marca 2018 roku otwierałam kwiaciarnię, Pan Dąbrowski przyjechał do Izabelina, zadbał o moje pierwsze, kwiatowe zatowarowanie oraz był nieocenioną pomocą w trakcie ostatecznego urządzania lokalu, organizacji pracy i promocji.

Pana Dąbrowskiego znam również z innej strony, nie tylko jako konsultanta w biznesie florystycznym i właściciela znakomicie prosperujących firm, ale również jako szkoleniowca i wykładowcę w Szkole Florystycznej Małgorzaty Niskiej. Muszę przyznać, że zajęcia pana Dąbrowskiego cieszą się dużym zainteresowaniem. Wszyscy uczestnicy kursu podkreślają, że przekazana im wiedza jest niezbędna zarówno na początku drogi zawodowej, w codziennej pracy, jak i w trakcie zmian i reorganizacji w istniejących już kwiaciarniach.

Z wielką przyjemnością polecam współpracę z panem Andrzejem Dąbrowskim.
Diana Banach
Właściciel Kwiaciarni Izabella