Żurawska

Wałbrzych, 30 grudnia 2012

Pana  Andrzeja  Dąbrowskiego poznałam  poprzez Internet, a w zasadzie natknęłam się na  jego biznes kwiatowy „ Florand”. Znalazłam się na zakręcie życiowym, co robić dalej ze swoim życiem  zawodowym po 50? Miałam pomysły, lokal, ale nie miałam pojęcia jak ugryźć od podszewki biznes kwiatowy, swoją malutką kwiaciarenkę. Biznes plan, przychody, dochody, wydatki, etc, kurs  florystyczny… Planowałam skorzystać z dofinansowania, ale Urząd Pracy wymagał przygotowania biznes planu. Buszując w Internecie natrafiam na stronę Pana Andrzeja, moje pierwsze wrażenie: konkretna  firma, adres, telefon, strona  profesjonalna, doradztwo, porady, wejścia i godny zaufania  wizerunek Pana Andrzeja. Jeden telefon, miły, godny zaufania glos, nie zbywający,   cierpliwy w wysłuchaniu  problemu i gotowy do natychmiastowej  pomocy. Pracowaliśmy wspólnie przez kilka miesięcy, korzystałam z ogólnych usług doradczych na temat biznesu  kwiatowego,  jak poruszać się na rynku, w jakim środowisku  dla kogo, itd.

Najważniejszą pomoc uzyskałam  przy napisaniu  biznes  planu dla Urzędu  Pracy w celu  uzyskania dotacji z jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Otrzymałam cenne wskazówki i porady. To były wielorazowe kontakty mailowe,  telefoniczne, SOS w sprawach  tzw. urzędniczych. Cały czas napotykałam na piętrzące się problemy, normalne przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej i prosiłam o rady doświadczonego, branżowego fachowca. Wszystkie problemy rozwiązywaliśmy wspólnie, począwszy od wpisu do ewidencji gospodarczej, poprzez doradztwo ekonomiczne w kwiaciarni, do własnego pierwszego bukietu okolicznościowego i pierwszej w życiu sprzedaży własnego produktu. Pan  Andrzej  zawsze znajdował czas na  porady i rozmowy  dotyczące  tematyki kwiatowej. Zadawałam mu pytania niekiedy tak proste, ale dla mnie, jako dla laika, jakże ważne, mógł je przecież ignorować i zbywać, jednak zawsze uzyskiwałam od niego rzetelne odpowiedzi i podpowiedzi.

Pracuję już piąty miesiąc w swojej „budce”, jak ją określam wśród swoich najbliższych, z  ciągle zwyżkowym comiesięcznym przychodem, realizując swoje pomysły florystyczne. Często korzystam z porad, które znajduję na firmowej stronie Pana Andrzeja. To dzięki  trzeźwemu podejściu, umiejętności przekazania swoich doświadczeń i udzielaniu fachowych  porad  na temat prowadzenia biznesu florystycznego przez Pana Andrzeja, radzę sobie i odnajduję się w zupełnie nowym  środowisku i mieście.

Osobę Pana Andrzeja poleciłabym jako wzór kompetencji fachowej w swojej dziedzinie, sposobu przekazywania tej wiedzy, otwartość i wrażliwość na drugiego człowieka. Ja jako wieloletni pedagog i osoba mająca pojęcie jak powinno się efektywnie przekazywać wiedzę, bez mrugnienia okiem przyjęłabym  osobę Pana Andrzeja do grona najlepszych pedagogów z  przygotowaniem kompetentnym i merytorycznym do prowadzenia wszechstronnych zadań w swojej dziedzinie jaką jest szeroko pojęty biznes florystyczny.

 Z  poważaniem
Grażyna Żurawska