Jedyne takie warsztaty – Party Flowers Workshops

Każdy florysta marzy o samodzielnej, spektakularnej dekoracji marzeń… takiej za 20, 50, a co tam za 100 tysięcy złotych a może i więcej. Przecież obserwujemy takie MEGA DEKORACJE na Instagramie, przecież przychodzą do nas Klienci ze zdjęciami z Pinteresta gdzie od razu widać, że będzie to kosztowało przysłowiowe MILION DOLARÓW!

Party Flowers Workshops – szkolenie dla tych co chcą tworzyć perfekcyjnie spektakularne dekoracje florystyczne. Tak było w tamtym roku. Zdjęcie Marsso Fotografia

Ale często kończy się na mrzonkach… bo nie przyciągamy takich klientów, bo nie zauważymy takich klientów, bo boimy się dobrze wycenić marzenia Klientów nawet te za MILION DOLARÓW!

? A jak już trafi nam się ta okazja to oblewa nas strach… to pojawiają się dreszcze i te mniej przyjemne bo z gorączki na myśl – JAK JA SOBIE TERAZ PORADZĘ?!?

No właśnie… Wróćmy do realiów!

„Doświadczenie to coś takiego, co nabywa się chwilę potem, gdy się go potrzebowało.” – Isabel Allende

NIEKONIECZNIE, można przecież korzystać z czyjegoś doświadczenia wcześniej i być gotowym na pojawiającą się szansę!

Party Flowers Workshops – szkolenie dla tych co chcą tworzyć perfekcyjnie spektakularne dekoracje florystyczne. Tak było w tamtym roku. Zdjęcie Marsso Fotografia

Otrzymujemy wiele ciepłych słów na temat dekoracji ślubnych i weselnych jakie tworzymy pod marką naszej pracowni florystycznej Party Flowers . Wiele osób wyraziło pozytywną zazdrość, że też o takich realizacjach marzy. Dochodzą do nas informacje, że wiele osób podziwia to co robimy w ramach wyjazdowych warsztatów Podróże kształcą florystycznie a jeszcze nie zdecydowały się na ten tydzień z nami na Sycylii.

Często sugerujecie, że chcielibyście zdobywać doświadczenie przy takich spektakularnych projektach florystycznych. Chcemy dzielić się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniem na warsztatach dekoracji ślubnych i weselnych – Party Flowers Workshops – Villatoro. Jest taka okazja już 17-19 sierpnia w Bolesławcu

WARSZTATY LIVE pod okiem Mariola Miklaszewska

  • Zapewniamy unikalne doświadczenie, bogaty materiał florystyczny i twórczą atmosferę.
  • Uczestnicy w ramach warsztatów wykonają dekorację ślubu w plenerze oraz udekorują salę weselną w Villatoro.
  • Liczba miejsc na warsztatach bardzo ograniczona, dlatego zachęcamy to szybkich zapytań i zgłoszeń.

Ja ze swojej strony poświęcę pierwsze popołudnie szkolenia na odrobinę teorii ale opartej o ciekawe fakty z życia florysty wzięte. Omówię marketingowe, logistyczne i prawne aspekty tego typu zleceń z akcentem na wysokobudżetowe projekty. TO BARDZO WAŻNE SZKOLENIE DLA PRACOWNI FLORYSTYCZNYCH!

Party Flowers Workshops – szkolenie dla tych co chcą tworzyć perfekcyjnie spektakularne dekoracje florystyczne. Tak było w tamtym roku. Zdjęcie Marsso Fotografia

Często zgłaszają się do mnie floryści ze swoimi problemami. To sytuacja, gdy klient nie chce zapłacić za wykonaną dekorację. Albo inny przypadek, gdy klient kwestionuje wykonaną dekorację prawie dwa lata po imprezie i florysta narażony jest na walkę w sądzie o swoje pieniądze. Osobiście jestem w trakcie toczącej się sprawy o pandemiczną dekorację, na wesele, które zostało odwołane w ostatniej chwili, niestety ja nie zdołałem odwołać 80 paczek gipsówki, która już leciała do mnie z Ekwadoru, a klientka odwołała ślub i wesele na 6 dni przed ustaloną datą.

Powyższe sytuacje dają wiele do myślenia, są potwierdzeniem na to, że floryści powinni skutecznie zadbać o swoje interesy. Na pewno nie prze szablonowe umowy ściągnięte z Internetu. Każda dekoracja jest inna, każda sytuacja jest specyficzna, dlatego umowa do każdego zlecenia powinna te aspekty wyjaśnić i zagwarantować sprawne przeprowadzenie zlecenia i rozliczenia.

Umowa to nie wszystko. Aby pozyskać spektakularne zlecenia trzeba mocno nad tym popracować. Jest wiele czynników mających wpływ na to jacy klienci docierają do Twojej kwiaciarni lub pracowni. Później ważna jest odpowiednia reakcja na zapytanie, przeprowadzenie rozmowy i całego procesu sprzedaży. Aby osiągnąć sukces trzeba prawidłowo przeprowadzić takie rozmowy, trzeba umiejętnie się komunikować, należy prawidłowo poprowadzić całą komunikację. Niby to jest oczywiste, ale wielu florystów ma z tym problem. Po to właśnie jest to szkolenie, aby tę wiedzę usystematyzować. Na szkoleniu jak zawsze wiele przykładów z branży, konkretne sytuacje, faktyczne umowy, analizy wybranych projektów zrealizowanych przez naszą pracownię Party Flowers.

Na szkoleniu poświęcę również czas na aspekty marketingu w pracowni florystycznej. Działania marketingowe w branży zmieniają się wraz z upływem czasu. Inaczej było na początku XXI w. , inaczej 5 lat temu, inaczej jest teraz. Nasze otoczenie cały czas się zmienia, ostatnio jakby coraz szybciej. Analiza aktualnej sytuacji, wnioski i wskazówki jak dotrzeć z ofertą do Klientów, do tych wymarzonych Klientów.

Party Flowers Workshops – szkolenie dla tych co chcą tworzyć perfekcyjnie spektakularne dekoracje florystyczne. Tak było w tamtym roku. Zdjęcie Marsso Fotografia

Ja do tego wszystkiego dochodziłem sam przez 30 lat, po drodze popełniłem wiele błędów często bardzo kosztownych. Ty możesz popełniać swoje błędy, ale nie musisz popełniać tych moich. Może być szybciej, może być łatwiej, może być skuteczniej. Przyjdź, posłuchaj, zdobądź nową wiedzę i umiejętności.

Szkolenie Party Flowers Workshops to 1 dzień szkolenia teoretycznego i 2 dni warsztatów praktycznych. Jeżeli jednak zainteresowało Cię szczególnie to teoretyczne szkolenie to zapraszam, jest taka możliwość – napisz, zadzwoń ustalimy warunki.

Temat umów zawsze poruszam na szkoleniach Kwitnące przedsiębiorstwo i Kwiaciarnia bez falstartu, tym razem będzie jeszcze więcej, bo jestem bogatszy o nowe doświadczenia i analizy.

Party Flowers Workshops – Villatoro, w pierwszym dniu 6 godzin teorii wynikającej z doświadczenia o tym jak pozyskać wysokobudżetowe zlecenia, jak przygotować się do realizacji i jak zabezpieczyć swoje interesy. Bo mała dekoracja to mały kłopot, ale ta wielka to również wiele różnych problemów, na które trzeba się przygotować.

A potem dwudniowy florystyczny maraton!

1 thoughts on “Jedyne takie warsztaty – Party Flowers Workshops”

Podziel się opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.