Kasa fiskalna na dobry początek

Zwolnienia z obowiązku ewidencji fiskalnej

Decydując się na otwarcie kwiaciarni nie musisz już na samym początku ewidencjonować przychodów na kasie fiskalnej, możesz skorzystać ze zwolnienia. Jednak warto już wtedy zastanowić się jakie urządzenie fiskalne wybrać i dlaczego. Kwota obrotu, która obliguje do zainstalowania kasy nie jest wcale wielka, to zaledwie 20 000 zł. Po przekroczeniu tej sumy przedsiębiorca w ciągu dwóch miesięcy musi zainstalować urządzenie fiskalne.
Jeżeli rozpoczynasz działalność w trakcie roku podatkowego to limit 20 000 zł dzieli się proporcjonalnie do okresu wykonywania tych czynności w danym roku podatkowym.

Przykład

Pani Jola otworzy swoją kwiaciarnię 1 grudnia 2020 roku, chciałby skorzystać ze zwolnienia ze względu na limit obrotów. W zawiązku z tym nasunęło się pytanie ile wynosi limit w przypadku gdy działalność będzie prowadzona tylko przez 1 miesiąc tego roku podatkowego?
Do wyliczenia możemy wykorzystać wzór: kwota limitu x (liczba dni prowadzenia sprzedaży pozostała do końca roku / liczba dni w roku podatkowym)
20 000 x (31 / 365) = 1698,63
Pani Jola może skorzystać ze zwolnienie z kasy, jeśli jego sprzedaż nie przekroczy 1698,32 zł. To naprawdę niewielka kwota.

Wewnętrzna kontrola

Patrząc na niewielki limit przychodów upoważniający do zwolnienia z obowiązku instalacji kasy fiskalnej można przyjąć, że warto już od pierwszego dnia działalności prowadzić ewidencję na kasie fiskalnej. Dlaczego? Przede wszystkim dla analizy sprzedaży, której historię w ten sposób można gromadzić od początku prowadzenia firmy. Drugi argument to wewnętrzna kontrola przepływów pieniężnych. Każda transakcja zaewidencjonowana na urządzeniu fiskalnym to obowiązek ale i pewność bezpieczeństwa finansowego firmy.

Ważny wybór

Tak więc prędzej czy później staniesz przed faktem decyzji o wyborze urządzenia. Wiele osób kupujących do swojej kwiaciarni pierwsze urządzenie fiskalne popełnia błąd poszukując najtańszej oferty na rynku, traktując to jako obowiązek przedsiębiorcy, a nie przydatnego urządzenia w prowadzeniu firmy. Tania kasa fiskalna spełni tylko podstawowe zadania, a można wiele więcej.

Warto w poszukiwaniach skupić się na łatwości użytkowania, funkcjonalności i wytrzymałości. Może jeszcze o tym nie wiesz ale kwiaciarnia to bardzo wymagające miejsce dla urządzeń elektronicznych. Dlatego ważnym kryterium wyboru jest odporność urządzenia na trudne warunki. Przecież w kwiaciarni taka kasa narażona jest na wilgoć, silikonową mgiełkę, wodę, kleje na gorąco i na zimno, ostre narzędzia, może nawet na upadki.

Idealne urządzenie fiskalne w kwiaciarni

W tym roku otwierając kolejną Kwieciarnię szukaliśmy idealnego urządzenia. Założyłem, że ma to być kasa fiskalna łatwa w obsłudze ale liczyłem też na innowacyjne rozwiązania. Wybraliśmy kasę fiskalną Novitus NEXT. Dlaczego? To opisałem w artykule „Idealne urządzenie fiskalne w kwiaciarni„. Kasa Novitus NEXT. To pierwsze urządzenie na rynku, gdzie zintegrowano wydajną kasę fiskalną z zaawansowanym tabletem. Całość została uzupełniona o system Android, program do zarządzania handlem oraz funkcję synchronizacji danych w aplikacji chmurowej NoviCloud.

Mając na uwadze doskonałą funkcjonalność i wytrzymałość, po prostu przyjemność użytkowania, kasa ta stała się szybko ulubioną kasą nie tylko moją ale też pracowników kwiaciarni. Ponieważ ma możliwość dodawania na paragonie numeru NIP nabywcy oraz wystawiania faktur szybko stała się podstawowym urządzeniem fiskalnym w naszej Kwiaciarni.

Novitus NEXT

Teraz rozważam zakup kolejnego urządzenia marki Novitus, tym razem będzie to kasa fiskalna Novitus One. Po kasie Next to kolejny krok w przyszłość urządzeń fiskalnych. Jest to mniejsze urządzenia niż Novitus NEXT ponieważ posiada tylko klawiaturę na ekranie dotykowym.

Teraz w Novitus One masz nawet 6 paneli przycisków, pod którymi zaprogramujesz dowolny towar lub funkcję. Wielkość przycisków i ich liczba również można zmieniać od 4 aż do 30 na każdym panelu. Konfigurowalne ekrany znane dotąd tylko z drogich systemów sprzedażowych, są też w One.

Skonfiguruj dowolnie wiele ekranów sprzedaży

Funkcjonalności, których nie masz w innych kasach

Wystawianie faktur i korekt, dokumenty zwrotu, dodawanie notatek i ID klienta. Łatwe raportowanie, stany magazynowe, otwarte rachunki i kilkadziesiąt innych łatwo dostępnych funkcji, które są potrzebne w każdym biznesie. Masz je w kasie One, podczas gdy w innych kasach ich nie znajdziesz.

Ulga na zakup kasy fiskalnej online

Inwestując w zakup kasy fiskalnej zarówno podatnik VAT, jak i podatnik zwolniony z VAT, ma możliwość skorzystania z ulgi, która spowoduje zwrot części środków z tego zakupu. I nie jest to ulga tylko na jedno urządzenie.

Przepisy przewidują ulgę dla podatników rozpoczynających ewidencjonowanie sprzedaży za pomocą kas fiskalnych on-line w postaci zwrotu części kosztów z zakupu urządzenia. Jak określa art. 111 ust. 4 ustawy o VAT, podatnicy u których:
1. powstał obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży i którzy w obowiązujących terminach rozpoczęli prowadzenie ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących, o których mowa w ust. 6a,
2. nie powstał obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży i którzy rozpoczęli prowadzenie ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących, o których mowa w ust. 6a, oraz dotychczas nie używali kas rejestrujących lub kas, o których mowa w art. 145a ust. 1, do prowadzenia ewidencji sprzedaży

mają prawo do odliczenia od podatku należnego kwoty wydanej na zakup każdej z kas rejestrujących, w wysokości 90% jej ceny zakupu (bez podatku), nie więcej jednak niż 700 zł, a w przypadku gdy kwota ta jest w okresie rozliczeniowym wyższa od kwoty podatku należnego, mają prawo do zwrotu ich różnicy na rachunek bankowy podatnika lub do odliczenia od podatku należnego tej różnicy za następne okresy rozliczeniowe, pod warunkiem że zakup kas rejestrujących nastąpił nie później niż w terminie 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia prowadzenia tej ewidencji.

Podatnik może skorzystać z ulgi na zakup kasy fiskalnej online po spełnieniu wymogów zawartych w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie odliczania i zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących oraz zwrotu tych kwot przez podatnika (Dz.U. 2019 poz. 820).

Kasa – za terminal z urządzeniem fiskalnym

UWAGA! AKCJA PRZEDŁUZONA DO 30 LISTOPADA 2020

Zamów terminal PayTel w programie polska bezgotówkowa, dobierz urządzenie fiskalne i weź premię nawet do 600 zł.
Prowadzisz kwiaciarnię lub pracownie florystyczną? Postaw na wygodę Twoich Klientów i system wygodnych płatności bezgotówkowych oparty o terminal PayTel i najlepsze w Polsce urządzenia fiskalne.

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, zalecamy płatności bezgotówkowe, jako bardziej bezpieczne i higieniczne. Ważne, aby w tej chwili wszystkie punkty przyjmujące płatności mogły się tak rozliczać, nawet przy niewielkich kwotach zakupów. Wykorzystaj potencjał naszej akcji i udostępnij płatności bezgotówkowe PayTel Twoim Klientom.

Co zyskasz dzięki akcji KASA ZA TERMINAL?

  • 200, 400 lub 600 zł – wartościowa Premia dla Ciebie za korzystanie z terminali PayTel
  • Minimum formalności – szybki przelew Premii na Twoje konto firmowe
  • Szybkie uruchomienie w Twojej firmie płatności bezgotówkowych PayTel za 0zł

1 thoughts on “Kasa fiskalna na dobry początek”

  1. Pingback: Koszty otwarcia kwiaciarni ⋆ Otwieramy Kwiaciarnię

Podziel się opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.