Targi GARDENIA – ogrodnictwo, architektura krajobrazu i biznes połączone pasją

Od lat sezon ogrodniczy rozpoczyna się właśnie w Poznaniu. Wszystko za sprawą Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, które należą do grupy wiodących imprez o tematyce ogrodniczej w Europie. To również największa ekspozycja halowa w naszym kraju, która cieszy się zasłużoną renomą.

Soczysta XV edycja

„W tym roku działamy szeroko i sięgamy tam, gdzie gardeniowy wzrok dotąd nie sięgał. Z jednej strony zabierzemy uczestników Targów na biegun florystyczny i dekoracyjny, a z drugiej: do salonu ciężkich maszyn ogrodniczych i komunalnych.” – mówi Paulina Maniecka, dyrektor projektu GARDENIA. Tak szeroki zakres tematyczny jest możliwy dzięki połączeniu targów Special Days pod jedną marką GARDENII oraz włączeniu w program wydarzeń Green Area Show. Pomiędzy tymi skrajnościami uczestnicy i wystawcy spotkają się w szerokim gronie stricte ogrodniczego sektora: szkółkarstwa, materiału roślinnego, chemii ogrodowej, narzędzi czy architektury krajobrazu.

Wśród wydarzeń przeznaczonych dla profesjonalistów ogrodnictwa między innymi:

  • XV Forum Miejska Sztuka Ogrodowa, hasło przewodnie: „Odbetonować miasta”. Wśród prelegentów zarówno aktywiści miejscy, zarządcy zieleni miejskiej, jak i architekci krajobrazu.
  • Arena Krajobrazu – 2-dniowe spotkanie światowej klasy architektów i projektantów ogrodów i terenów zielonych. Wystąpią m. in. Taina Suonio, Anca Panait, Marta Góra, Joanna Rayss, Hexian Jin czy Bernd Franzen oraz Jan Maruniewicz w 6-częściowym pokazie cięcia roślin ogrodowych.
  • Strefa Arbo – Federacja Arborystów Polskich na swoim stoisku przeprowadzi cykl prelekcji i pokazów z zakresu dbania o drzewostan
  • Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu rozplanował 3-dniowy cykl wykładów, warsztatów i poradnictwa ogrodowego
  • Gra edukacyjna Przystań ogrodnicza na stoisku Zrób To Z Nami Online
  • DesignExpress poprowadzi warsztaty projektowania ogrodów w Vectorworks

W planie wykładów ponadto: Permakultura w ekologicznym ogrodzie jadalnym i Ekologiczny ogród pełen warzyw, owoców i ziół na słabej ziemi (Anielskie Ogrody) oraz Rola rebrandingu w branży ogrodniczej (agencja eFresh).

Szklanka zapełniona w 3%

Tylko tyle wszystkich zasobów wody na Ziemi stanowi woda słodka! „Czujemy się w obowiązku zwrócić na to uwagę szerokiej publiczności profesjonalnej i konsumenckiej. Potrzebujemy ekonomicznego, ekologicznego, nowoczesnego, a nade wszystko racjonalnego gospodarowania wodą. Zapraszamy więc do poznania najnowszych technologii nawadniania, sposobów ponownego użycia wody, zbierania deszczówki, ale także do warsztatów i prelekcji o tej tematyce.” – wskazuje Paulina Maniecka dodając, że program wydarzeń w czasie Gardenii jest już wypełniony po brzegi treściami zarówno merytorycznymi, jak i praktycznymi pokazami np. cięcia najpopularniejszych gatunków roślin ogrodowych.

Co ma pszczoła do wieżowca? Czyli bioróżnorodna zieleń vs „betonoza”

Planowanie krajobrazu to nie tylko połacie miejskich parków, skwerów i placów. To każdy aspekt zagospodarowania powierzchni – zarówno w mieście, jak i we własnym ogrodzie, a nawet balkonie! W cyklu prelekcji, forów i warsztatów odwiedzający GARDENIĘ dowiedzą się, czy wspieranie biologicznej różnorodności ma sens, jak to robić i dlaczego jest to niezbędne do dalszego funkcjonowania wszystkich gatunków zwierząt i roślin, w tym naszego. Zainteresowani dowiedzą się również, jakie trendy dominują w zieleni miejskiej i jak zmienia się obraz polskich miast i ogrodów.

Targi hybrydowo? – rozwiązanie dla wymagających profesjonalistów

Dzięki wdrożeniu platformy spotkań online GRIP jako integralnej części Targów GARDENIA, umożliwiamy wystawcom nie tylko zwiększenie ilości punktów dotarcia do zwiedzających, ale i dajemy szansę na spotkania, które nie mogłyby się odbyć na żywo.

Platforma GRIP to lustrzane odbicie Targów przeniesione do świata cyfrowego. Wystawcy nie tworzą w nim stoisk, a profile firm, w których zawierają informacje o swojej działalności. Dzięki rozbudowanemu systemowi filtrowania i wyszukiwania zwiedzający mogą znaleźć każdego wystawcę z interesującą ofertą. Znalezienie wystawcy w platformie umożliwia umówienie spotkania – tym korzystniej, że rozmowa odbywa się w komfortowych warunkach, zawsze 1:1.

Możliwości spotkań to nie jedyna korzyść platformy online. Dzięki niej zorganizujemy konferencję dla profesjonalistów przebywających w każdym miejscu na Ziemi! Tegoroczna Arena Krajobrazu, która łączy największe gwiazdy światowego formatu w tytułowym obszarze, zgromadzi wszystkie osoby głodne wiedzy i inspiracji w projektowaniu ogrodów. Transmisje z prelekcji będą dostępne w tym samym czasie, kiedy oglądać je będą uczestnicy Targów na żywo.

Gardenia zakwita raz w roku – tego nie opłaca się przegapić

Kwieciście kolorowa, pełna zielonych inspiracji, szans biznesowych, ale i mocno merytoryczna, śledząca trendy. Jubileuszowa edycja szykuje się naprawdę wyjątkowo. Wśród Wystawców GARDENII 2021 znajdują się już przedstawiciele wszystkich sektorów branży – od florystyki, poprzez projektowanie i pielęgnację ogrodów, szkółkarstwo, aż po utrzymanie terenów zieleni na obszarach miast, boisk i pól golfowych. Dla profesjonalistów i pasjonatów to najważniejsze roślinne wydarzenie roku!

www.TargiGardenia.pl

Facebook/Instagram: @TargiGardenia

BILETY: https://tobilet.pl/targi-gardenia-2021.html

WYSZUKIWARKA WYSTAWCÓW: https://www.targigardenia.pl/pl/dla-zwiedzajacych/wazne-informacje/katalog-wystawcow/

KATALOG WYSTAWCÓW: https://www.targigardenia.pl/pl/aktualnosci/wystawcy-gardenia-2021/

PEŁEN PROGRAM WYDARZEŃ: https://www.targigardenia.pl/pl/program-wydarzen/

Podziel się opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.