Party Flowers Workshops

To już za miesiąc… dekoracja marzeń – nie tylko dla oczekujących tego wydarzenia narzeczonych, ale również dla florystów. Rozmowy i ustalenia na temat tej dekoracji trwają już ponad rok, teraz przygotowania nabierają tempa.

Ścianki dekoracyjne tworzące stelaże i tło dekoracji już zaprojektowane i zamówione. Lustra i inne artykuły dekoracyjne, których użyjemy do dekoracji już do nas dotarły. Wizyta u ogrodnik Ansu Vanda za nami, zamówienie złożone teraz pozostaje przygotowanie dla nas orchidei i odbiór kilka dni przed rozpoczęciem wykonywania kompozycji. Storczyki Vanda będą głównym elementem dekoracyjnym tej dekoracji. Wkrótce przygotujemy prototypy dekoracji, aby po drodze nie było żadnych niespodzianek.

Wizja lokalna na miejscu to konieczność, aby poczuć atmosferę miejsca dekoracji i dobrze przygotować zaplanować działania. To też dobra okazja, aby poznać osoby, z którymi będziemy współpracować w czasie dekoracji. Przygotowanie dokumentacji zdjęciowej, zwymiarowanie miejsc dekoracji, analiza możliwości mocowań elementów dekoracyjnych, obserwacja miejsc nasłonecznionych i zacienionych w różnych porach dnia, to wszystko trzeba poznać dużo wcześniej, nie w ostatniej chwili. Tu nie ma miejsca na improwizację.

Później przychodzi czas na przedstawienie naszej wizji dopasowanej do oczekiwań klientów. To nie jest łatwe zadanie, ponieważ musimy opisać coś co jeszcze nie istnieje, co dopiero powstanie. Tu ważne jest zaufanie wobec florystów, ale też umiejętność zobrazowania tego co florysta ma na myśli.

Gdy już zdobędziemy zaufanie i nasza wizja zostanie zaakceptowana to przychodzi czas na to za czym nie przepadają floryści – sprawdzanie dostępności kwiatów, elementów dekoracyjnych i wycena. To pracochłonne i trudne zadanie, taki kosztorys trzeba rzetelnie przygotować, niestety prognozowanie w perspektywie przyszłego roku nie jest łatwe, szczególnie teraz w czasie dużej inflacji i niestabilności rynku kwiatowego. Niestety każdy z nas musi się z tym zmierzyć, nikt tego nie zrobi za nas i uwierzcie są na to sprawdzone sposoby, aby przygotowanie kosztorysu nie było koszmarem.

To wszystko wydaje się takie proste, ale wcale nie jest to łatwe zadanie. Wiele osób w branży nie wie i nie ma doświadczenia w przygotowaniach takich florystycznych zleceń. Często sugerujecie, że chcielibyście zdobywać doświadczenie przy takich spektakularnych projektach florystycznych. Podjęliśmy decyzję o tym, że chętnie podzielimy się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniem na warsztatach dekoracji ślubnych i weselnych – Party Flowers Workshops. Mamy w planie kilka spektakularnych dekoracji w pięknych miejscach. Przy okazji chcemy zorganizować niezwykle praktyczne warsztaty florystyczne. Za każdym razem szkolenie będzie składało się 1 dnia szkolenia teoretycznego i kilku (2-5) dni warsztatów praktycznych.

Zapraszamy na najbliższy termin Party Flowers Workshops, które zaplanowane są od 14 do 17 września. To tak zwane warsztaty live, które przeprowadziliśmy już kilkukrotnie. To znakomita okazja dla florystów, aby uczestniczyć w przygotowaniach tej dekoracji i razem z nami cieszyć się z efektu końcowego. A będzie się działo! To największa dekoracja w 27 letniej historii naszej firmy. Do tego florystycznego wyzwania przygotowywaliśmy się pieczołowicie.

Party Flowers Workshops to tym razem 4 dniowe szkolenie – 1 dzień to teoria i później 3 dni praktyki.

W pierwszym dniu opowiem, jak pozyskaliśmy to zlecenie, jak klienci trafiają do naszej pracowni.

  • Omówię plusy i minusy współpracy z konsultantami ślubnymi.
  • Opowiem, jak prowadzić rozmowy z klientami w temacie dekoracji florystycznych, aby nasza oferta trafiła w ich oczekiwania i możliwości.
  • Wizja lokalna jest bardzo ważna, aby poznać osoby, z którymi będziemy współpracować i miejsce dekoracji, podpowiem na co zwrócić uwagę w czasie takiej wizyty.
  • Ustalimy blokady mentalne florystów, a jak już je poznamy to postaramy się ich pozbyć.
  • Zdradzę sposób na to jak zwizualizować coś co dopiero się wydarzy, czyli obraz przyszłej dekoracji.
  • Ważne jest przygotowanie profesjonalnej oferty – udzielę wskazówek jak zrobić projekt, opisy, kosztorys, jakich narzędzi użyć.
  • Opiszę, jak prognozować ceny kwiatów i koszty dekoracji z dużym wyprzedzeniem, również w czasach inflacji.
  • W przypadku wysokobudżetowych dekoracji ważnym aspektem jest przygotowanie odpowiedniej umowy, mamy taką, dokonamy analizy aktualnie obowiązujących przepisów i przeanalizujemy proces korespondencji z klientem i zapisy indywidualnej umowy wykonania dekoracji.
  • To będzie czas na zadawanie pytań i szukanie odpowiedzi na pytania uczestników w temacie dekoracji florystycznych.

Tyle w części teoretycznej szkolenia, później czas na 3 dni wspólnej pracy nad dekoracja marzeń. W międzyczasie opowieści, podpowiedzi, wskazówki w tematach technicznych i florystycznych.

Przygotowanie dekoracji ślubu w plenerze – jedno z zadań w czasie warsztatów Podróże kształcą florystycznie – Sycylia 2021.
Zdjęcie Bernard Łętowski

Pierwszy dzień szkolenia poprowadzi Andrzej Dąbrowski, współwłaściciel firmy Florand, działającej od prawie 30 lat w różnych sektorach kwiatowego rynku. Pomysłodawca, autor i prowadzący szkolenia biznesowe dla florystów – Kwiaciarnia bez falstartu, Kwitnące przedsiębiorstwo, Kwitnąca marka, Kompetentny pracownik. Pomysłodawca i organizator warsztatów Podróże kształcą florystycznie.

Warsztaty florystyczne poprowadzą Monika Dąbrowska i Maciej Krzus. Monika to współwłaściciel firmy Florand, na co dzień skupia się na pracy dwóch kwiaciarni i pracowni. Swoją przygodę z kwiatami zaczęła w kwiaciarni swojej mamy ponad 30 lat temu, w międzyczasie uczestniczyła w wielu warsztatach i szkoleniach. Maciek jest właścicielem pracowni florystycznej Kwiaty Maciej Krzus i nauczycielem w autorskiej Mistrzowskiej Szkole Florystyki.

Rozdanie dyplomów ukończenia warsztatów Podróże kształcą florystycznie – Sycylia 2021.
Zdjęcie Bernard Łętowski

Jest jeszcze jedna możliwość, aby poznać tajniki powstawania spektakularnych dekoracji florystycznych – warsztaty Podróże kształcą florystycznie. W tym roku wybieramy się we wrześniu do Toskanii a w listopadzie na Sycylię. Informacje, opinie, zapisy znajdziesz na stronie szkolenia. Tydzień spędzony we florystycznym gronie to nie tylko nauka, to również odpoczynek i zwiedzanie pięknych włoskich miast.

Spacer po okolicznej plaży w chwili wolnej między zajęciami warsztatów Podróże kształcą florystycznie – Sycylia 2021.
Zdjęcie Bernard Łętowski

Podziel się opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.