Staż płatny lub bezpłatny w kwiaciarni

Jeżeli jeszcze nie pracowałaś, nie pracowałeś w kwiaciarni, a marzy Ci się otwarcie kwiaciarni, to jest to propozycja dla Ciebie. Podczas stażu poznasz tajniki prowadzenia kwiaciarni, poczujesz emocje z tym związane, poznasz możliwości, ale i zagrożenia.

Nie jest to kurs bukieciarstwa. Jest to propozycja dla osób, które mają już podstawową wiedzę i umiejętności florystyczne i chcą zdobyć wiedzę z obsługi klienta, organizacji pracy kwiaciarni, chcą poczuć, jak to jest naprawdę prowadzić kwiaciarnię.

Płatny czy bezpłatny?

? Ty pracujesz i obserwujesz, my pracujemy – my nie płacimy, Ty nie płacisz ?

? Ty pracujesz i obserwujesz, my obserwujemy i podpowiadamy – Ty płacisz ?

? Ty obserwujesz, my pracujemy i podpowiadamy – Ty płacisz ?

Jeżeli chcesz nauczyć się układania bukietów, też możemy zorganizować dla Ciebie taki kurs, ale to już inne działanie, napisz do nas, zadzwoń, uzgodnimy szczegóły. Czas trwania stażu, warunki współpracy zawsze do indywidualnego omówienia. Miejsce stażu – Kwieciarnia i Kwiaciarnia Bukieciarz Bolesławiec.

Potrzebę organizacji takich stażów zauważyłem kilkukrotnie w różnych sytuacjach. Najczęściej w trakcie szkolenia Kwiaciarnia bez falstartu – „Ja to bym chciała u Was popracować, nawet kilka miesięcy za darmo, aby tylko zdobyć doświadczenie.” Często w szkołach florystycznych też słyszę – „Ciężko o dobrą praktykę.”. Kiedyś wspierałem otwarcie jednej kwiaciarni, od wyboru lokalizacji, przez stworzenie biznesplanu, później szkolenie zespołu u nas w kwiaciarniach, później nasza pomoc już w trakcie kilku pierwszych dni po otwarciu. Tam też usłyszałem – „Florystycznie to ja sobie poradzę z pracownicami, ale kwestia całej organizacji kwiaciarni tu mam wątpliwości, pomożesz?” Tak więc jest to odpowiedź na potrzeby, komuś kto już działa wiele lat może wydawać się to dziwne, jednak tu trzeba spojrzeć ze strony osoby, która chce dobrze się przygotować do otwarcia kwiaciarni lub nawet spróbować o co w tym chodzi przed podjęciem decyzji.

Jeżeli pragniesz poznać od zaplecza działalność pracowni florystycznej i chcesz uczestniczyć w pracach naszej pracowni mamy dla Ciebie szkolenie – Party Flowers Workshops.

Jeżeli chcesz doskonalić warsztat florystyczny a przy okazji odpocząć i zwiedzać, mamy dla Ciebie taką propozycję – Podróże kształcą florystycznie.

1 thoughts on “Staż płatny lub bezpłatny w kwiaciarni”

  1. Pingback: Nie otwieraj kwiaciarni! ⋆ Otwieramy Kwiaciarnię

Podziel się opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.