Kwiaciarnia bez falstartu

Kwiaciarnia bez falstartu

Jest takie szkolenie dla osób planujących rozpoczęcie swojego kwiatowego biznesu. Dwudniowe szkolenie Kwiaciarnia bez falstartu organizujemy w rożnych miejscach w Polsce. Aktualny plan znajduje się TUTAJ. Prowadzenie swojej kwiaciarni, czy też działanie jako pracownia florystyczna, wielu osobom wydaje się łatwe, przyjemne i dochodowe. Tak może myć w rzeczywistości, jednak często osoby wchodzące w biznes florystyczny popełniają falstart.

Warto się dobrze przygotować do zrobienia pierwszego kroku w przedsiębiorczość. Dwa dni szkolenia Kwiaciarnia bez falstartu to idealny czas na przekazanie dużej porcji niezbędnej wiedzy przydatnej do otwarcia biznesu florystycznego. To chęć podzielenia się moim 25 letnim doświadczeniem z prowadzenia firmy florystycznej. To czas na wiele pytań i odpowiedzi. To na pewno dobrze zainwestowane pieniądze. Opinie uczestników szkolenia są potwierdzeniem moich obserwacji.

Konspekt, notes i wiele notatek to normalność na tym szkoleniu.

Lubię szkolić…

Wiele osób pyta o to czy planuję rozpocząć szkolenia on-line? Czemu nie… jednak jeszcze w najbliższym czasie tego nie zrobię. Po pierwsze u mnie na wsi nie mam zbyt dobrego łącza internetowego. Po drugie wciąż uważam, że ważnym atutem moich szkoleń jest spotkanie w twarzą w twarz i interakcja, pytanie – odpowiedź, zwątpienie – wyjaśnienie. Podobne szkolenie można by przeprowadzić jako spotkanie internetowe, ale wiem, że to nie będzie to samo.

Dwa dni szkoleniowe to czas na poznanie się, to budowanie relacji, które często rozwijają się po szkoleniu. Z wieloma osobami mam później cały czas kontakt. Obserwuję ich przygotowania do rozpoczęcia biznesu, jeżeli w trakcie mają jakieś pytania, chętnie na nie odpowiadam. Z wieloma osobami podejmujemy wspólne działania, wspieramy ich w szerokim zakresie w trakcie przygotowań, w momencie otwarcia i czasie działania kwiaciarni.

Kwiaciarnia bez falstartu

Modelowa kwiaciarnia

Na szkoleniu przychodzi taki moment, gdy budujemy model hipotetycznej kwiaciarni. Ustalamy kiedy planujemy otwarcie, w jak dużej miejscowości, w jakiej lokalizacji, w jakich godzinach kwiaciarnia będzie otwarta, ile dni w tygodniu, jaka politykę cenową zastosujemy.

Później wspólnie tworzymy tabelę przepływów pieniężnych, która stanowi istotną część planu przedsięwzięcia. Ja wysłuchuję się w pomysły, w prognozy i zapisuję je na tablicy. To jest obraz tego jak widzą biznes kwiatowy osoby wchodzące do branży. Przeważnie po zapisaniu spodziewanych przychodów i analizie kosztów zamiast spodziewanych zysków stajemy przed faktem strat :-(.

Nagła konsternacja, przemyślenia – Jak to? Przecież to miał być przyjemny biznes a nie ryzykowne przedsięwzięcie! Mam świadomość tego, że połowa słuchaczy myśli sobie teraz – „Co ja tutaj robię, to przecież bez sensu! Realnie narażona/y jestem na porażkę!”. Druga część uczestników szkolenia kombinuje co tu zrobić aby jednak osiągnąć zysk.

Co w takim przypadku możemy zrobić? Pierwszy pomysł, spróbujmy ograniczyć koszty, okazuje się, że to prawie niemożliwe. Wtedy cytuję stare, żydowskie przysłowie – „Ty się nie ucz jak oszczędzać. Ty się naucz zarabiać pieniądze”. To tak naprawdę moment, kiedy symulując przepływy pieniężne na kolejne miesiące dochodzimy do wniosku jaki próg przychodów pozwala osiągnąć dochody i analizujemy na ile jest to realne i jak to osiągnąć.

Rozwiązanie wydaje się prosta, w takiej sytuacji aby osiągnąć zysk trzeba ograniczyć koszty lub zadbać o większe przychody. I tu właśnie przechodzimy do konkretów, w tym momencie przedstawiam fakty i pomysły co zrobić aby to był kwitnący biznes!

Rachunek Wyników modelowej kwiaciarni.

Ważne jest to, że na szkoleniu tworzymy wirtualny plan, ale po to aby w rzeczywistości ograniczyć ryzyko porażki. To jest moment aby zrobić kilka kroków w tył, albo aby opracować strategię na dobre wejście w kwitnące przedsiębiorstwo 🙂

A ja jak zawsze chętnie w tym pomagam!

Uczestnicy szkolenia Kwiaciarnia bez Falstartu we Wrocławiu – marzec 2020 r.

Szkolenia dla osób planujących otwarcie kwiaciarni lub pracowni florystycznej zaplanowane są w różnych miejscach w Polsce. Serdecznie zapraszam, zadbaj o to aby pasja do kwiatów stała się również kwitnącym biznesem.

Gdzie znajdę więcej informacji o szkoleniu?

Znajdziesz je na naszej partnerskiej stronie: https://www.wsparcieflorystow.pl/szkolenia/kwiaciarnia-bez-falstartu/

4 thoughts on “Kwiaciarnia bez falstartu”

  1. Pingback: Przychody kwiaciarni ⋆ Otwieramy Kwiaciarnię

  2. Pingback: Nie otwieraj kwiaciarni! ⋆ Otwieramy Kwiaciarnię

Podziel się opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.